خار پاشنه-تاندونیت آشیل-التهاب فاشیای کف پا-دردهای پاشنه

خار پاشنه-تاندونیت آشیل-التهاب فاشیای کف پا-دردهای پاشنه

بهترین مرکز فیزیوتراپی در قزوین، کلینیک فیزیوتراپی در قزوین، بهترین فیزیوتراپ در قزوین

التهاب فاشیای کف پا و یا خار پاشنه در واقع نتیجه رسوب کلسیم بدنبال التهاب مداوم و با مکرر است.
معمولا برای خار پاشنه درمان علامتی انجام میشود.درمان های روتین ومعمول بیشتر درملن های علامتی هستند.درمانهایی مثل :تزریق کورتون،استفاده از کفی های مخصوص،شاکویو تراپی،آیونتوفروزیس اسید اسیتیک و …. .
ولی پزشکان معمولا از علت بوجود آمدن این عارضه غافل میشوند.ولی نگاه فیزیوتراپی به این عرضه و درمان علتی آن به این شکل است  :تاندونیت مزمن آشیل ، پلنتار فاشیاتیس،خار پاشنه عموما بدنبال وجود تنشن و یا کشش مداوم روی تاندون آشیل و در پی آن روی فاشیای پلنتار رخ میدهد.این کشش میتواند به درگیری مایوفیشیال در عضلات همسترینگ و گاستروسولئوس مربوط باشد.

این درگیری مایو فیشیال میتواند مربوط به کارهای تکراری و استفاده نامناسب از عضلات مثل رانندگی های طولانی در مسیر های پرترافیک و یا پیاده روی طولانی مدت در مسیرهای شیب دار باشد.
گاهی اوقات این درگیری میتواند ناشی از انحراف تاندون آشیل به یک طرف بدنبال تغییرات در مفصل بین استخوانهای تالوس و کالکانئوس و یا پاشنه باشد.این تغییرات مفصلی میتواند ناشی ازجبران  تغییرات مفاصل بالاتر باشد.به عبارت دیگر چرخش در مفصل هیپ یا ران اگر یا در زانو جبران میشود یا در مچ پا.در واقع انحراف تاندون آشیل موجب میشود که نیرویی که قرار بوده تنها در جهت عمود باشد یک مولفه افقی هم پیدا کند.این مولفه افقی یا نیروی برشی در طولانی مدت موجب التهاب و سپس پارگی تاندون آشیل میشود.
ما در کلینیک فیزیوتراپی حکمت نوین در شهر قزوین بهترین متد های درمان علتی و هم علامتی را برای درمان درد پاشنه به مراجعان گرامی ارائه میدهیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *