ویسرال منیپولیشن

ویسرال منیپولیشن

ویسرال منیپولیشن مجموعه از تکنیک هاست که بر روی احشاء و ریه ها انجام میشود.

احشاء دارای سه نوع حرکت هستند:

نوع اول : یک حرکت ذاتی که به آن ” موتیلیتی ” گفته میشود.این نوع حرکت در بافت همبند اتفاق می افتد.اگر این حرکت در یک عضو محدود شود باعث عملکرد بد  و نیز درد های ریفرال به نقاط مختلف میگردد.برای مثال یبوست میتواند ناشی از کاهش موتیلیتی در کلون بوده و یا سندرم روده تحریک پذیر از اختلال این حرکت در مجموعه معده،دوازدهه، روده کوچک و روده بزرگ و همچنین اسفنگتر های ذاتی اتصال دهنده این عناصر ناشی شود.

نوع دوم : “موبیلیتی” به معنی حرکت احشاء در جهت های مختلف.نمونه ساده بیماری ناشی از اختلال این حرکت ریفلاکس است.یکی از علل ریفلاکس فرو رفتن انتهای مری در ورودی معده است که میتواند به علت بالا رفتن معده باشد‌‌‌‌‌‌‌.نمونه دیگر آن به گفته عامه مردم افتادن ناف است که به علت باز شدن روده کوچک و تحت کشش قرار گرفتن مزانتر است.

نوع سوم : حرکت احشاء بصورت جمعی به طرفین و بالا و پایین است.نمونه این حرکت در خوابیدن به پهلوی چپ و افتادن وزن معده و کبد روی قلب است.این نوع حرکت معمولا در درمان مورد توجه قرار نمیگیرد.

از آنجایی که درد های ماسکلو اسکلتال گاها از احشاء منشاء میگیرند(مثلا درد شانه راست که گاها از کبد ناشی میشود) و همینطور مشکلاتی چون ریفلاکس ، یبوست، روده تحریک پذیر و … ما در مرکز فیزیوتراپی حکمت نوین با بررسی دقیق ودرمان این مشکلات نوید بخش زندگی بهتری برای شما خواهیم بود.

بهترین مرکز فیزیوتراپی در قزوین، کلینیک فیزیوتراپی در قزوین، بهترین فیزیوتراپ در قزوین
ویسرال منیپولیشن

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *